Dolunay Obruk ile Sanat Hayatımızı Nasıl Değiştirir 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Dolunay Obruk ile Sanat Hayatımızı Nasıl Değiştirir

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

27
Şubat
Çarşamba
2019
19:30

Bitiş

27
Şubat
Çarşamba
2019
23:09

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Dolunay Obruk ile Sanat Hayatımızı Nasıl Değiştirir etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dolunay Obruk ile Sanat Hayatimizi Nasil Degistirir, 27 Şubat'ta Joint Idea Kanyon'da.. 

*Bu bir The School of Life etkinliğidir. 

Sanat ve kültür ürünlerinin -en azından eğitimli ve gelişmiş toplumlardaki- saygınlığı su götürmez. Müzik, film, edebiyat ve görsel sanatlar bu ayrıcalıklı konumun tadını çıkarırlar ve hayatın anlamına yakın görülürler. 

Peki, ama kültür ve sanat gerçekten ne içindir? Neden onu umursamalıyız? Ve daha doyumlu bir hayat arayışımıza en iyi nasıl değer katabilirler? 

Sanat Hayatımızı Nasıl Değiştirir, tüm kültür ürünlerinin, öyle ya da böyle, yaşam biçimimiz konusundaki kavrayışımızı geliştirme fikri ile yaratıldığını ileri sürer. Şunları belirtir: 

* Sanatın gücü, ona aynı zamanda iyileştirici bir kaynak olarak güvendiğimizde en iyi biçimde ortaya çıkar 
* Sanat kendimizi tanıma, empatiyi ve paylaşmayı geliştirme arayışımızda bize yardım eder.  
* Sanat bir teselli hissi sağlar. 

Bu ders, aşk, iş ve sosyal ilişkilerimize dair ikilemlerimiz ve acılarımız ile bir dizi kültürel başyapıt arasında bağlantı kuruyor. Bizi, kültür ve sanatı insan olmanın karmaşık ıstırabına değinen bir kaynak olarak görmeye davet ediyor. 

Bize kültür ve sanatın kilidini açacak dayanıklı anahtarlar sağlayarak, hayatlarımızı dönüştürmenin bir yolunu sunuyor. 

Daha Fazlasını Keşfedin 

Kültür ve Sanat Hayatımızı Nasıl Değiştirebilir ana programımızı oluşturan on iki dersten biridir. Derslerimiz, ilişkiler ve iş yaşamından, kendimizi anlama ve kültürle ilişkimizi keşfetmeye; duygusal hayatın ana temalarını ele alır. Müfredatın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.  

Bu ders Her Şeye Rağmen Hayatı Nasıl Keyifli Kılarız ve Hayatı Yeniden Anlamlandırmak dersleriyle bir seri oluşturur ve birlikte The School of Life’ın kültür üzerine fikirlerini kapsarlar. 

Dersler Hakkında 

Dersler, hayatın asli ve büyük temaları hakkında faydalı ve kullanışlı bir kavrayış sağlamak için tasarlandı. Hayatın temel konuları üzerine derinlemesine düşünmeye teşvik edileceğiniz derslerde fikirlerinizi diğer açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı bulursunuz. 

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler seminer, sohbet ve grup uygulamalarının karmasından oluşur. 

Atöyle Lideri 

Dolunay Obruk, tasarımcı ve müzisyen. Mimar Sinan Güzel Sanatlar ekolünden bir sanatçı. Kurucu ortağı olduğu 3D animasyon ve modelleme şirketinin ardından, 2004 itibariyle bireysel olarak, konsept, marka ve kurumsal kimliğin ağırlıkta olduğu grafik tasarım çalışmalarını sürdürdü.Tasarım hayatına eklediği caz müzisyenliğini de yine farklı müzik türlerini katarak, üretime dönüştüren sanatçı, sözü ve müziği kendisine ait albümler seslendirdi. Eserleri, compilation, sinema filmi ve dizilerde yer aldı. BKM Mutfak vb sahnelerde doğaçlama tiyatro başta olmak üzere, oyunculuk, sunuculuk yaptı. TRT Müzik Akustik adlı TV programı halen yayında. İletişim ve sanat üzerine konferanslar, çocuklar için sanat ve felsefe atölyeleri düzenliyor. GMK ve MESAM üyesi. Multi-disipliner ve iflah olmaz bir üretici. Girişimci. 

The School of Life Istanbul 

The School of Life, yalnız çocuklukta değil yaşam boyu büyümeye inanan ve hayat için iyi fikirler sunan global bir kültür girişimidir. Buradaki dersler ve sıra dışı etkinlikler hayatı beklenmedik yeni bakış açılarıyla görmeye ve yeni sorulara kapı açmaya yardımcı olur.

ETKİNLİK YERİ

Yer
Joint Idea Kanyon
Adres
Büyükdere Caddesi, No: 185, Levent Kanyon AVM, Teras Katı ŞİŞLİ / İstanbul