Evgeny Grinko 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Evgeny Grinko

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

28
Temmuz
Pazar
2019
21:00

Bitiş

28
Temmuz
Pazar
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Evgeny Grinko Balıkesir etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

"Valse" adlı şarkısı ile gönüllerde taht kuran genç piyanist Evgeny Grinko, 28 Temmuz 2019'da Ayvalık Amfitiyatro'da!

İlk bestesini 16 yaşında iken üyesi olduğu bir punk grubu için yapan Grinko, bestelerini bu zamanda dinlediğinde kendisine ait olduğuna inanamasa da punk onun için müziğe ilk adım. Piyano ile klasik müziğe geçmesi ise 24 yaşında minimalist müziğe duyduğu merakla ve piyano çalmayı öğrenmesiyle başlıyor. 

Grinko, büyüdüğü ülke ve kültürden büyük izler taşıyor ve bunları bestelerine aktarıyor. Evgeny’nin Zhukovsky’de bestelediği ve tek başına kaydedip mixlediği  Cinematic Melodies EP’sinin (2009) kapanış şarkısı Morning in Pripyat, Kuzey Ukrayna’da bulunan Pripyat şehrini anlatıyor. Pripyat 1970‘de Çernobil Nükleer Santrali çalışanları için inşa edildi. 

Son olarak kayıtlarını İstanbul’da gerçekleştirdiği Silent Like Water adlı kısa albüm yayınlayan sanatçı bu kısa albümde Lev Knipper’in Polyushko Polye eserini Field adıyla yorumlamıştı.Dinleyenleri düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ve duygusal bestelerle dolu iki albümü "Cinematic Melodies" ve "Winter Sunshine" ile kazandığı ünü, "Valse" adlı şarkısıyla pekiştiren sanatçı, bu şarkısıyla YouTube'da 10.000.000'dan fazla görüntülenme rekoru kırıyor. 

Moskova'nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, geniş bir keman ailesi ve akordeoncu 5 müzisyen ile sahne alıyor. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.

ETKİNLİK YERİ

Yer

Ayvalık Amfitiyatro

Adres

AYVALIK / Balıkesir

Yol Tarifi Al

YORUMLAR