Klasik Müzik 2020 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Klasik Müzik

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

22
Ocak
Çarşamba
2020
20:00

Bitiş

22
Ocak
Çarşamba
2020
22:15

ETKİNLİK SAYFALARI

facebook logo

ETKİNLİK DETAYI

Ülkemizde ilk defa Gönüllü olarak iş insanları ve sanat severlerin katkılarıyla kamu yardımı ve desteği olmadan kurulan Kocaeli Gençlik Oda Orkestrası, şehre kurumsallaşmış ve nitelikli bir oda Orkestrası kazandırmak aynı zamanda Kocaelili müzisyenlere iş olanakları sunmak yoluyla Kocaelinde yaşayan çocukların sanata yönlendirilmelerini teşvik etmek, hem de söz konusu orkestramıza  olan talebin nitelik ve nicelik olarak artmasına katkıda bulunmaktır. Kocaeli’nin orkestra konserlerinin sağlayacağı özel atmosfer ile imajının gelişimine katkıda bulunmakta bir diğer nedenlerimizdir.

Orkestramızın şefliğini, önmeli bir müzik insanı, eğitimci , akademisyenlik, söz yazarlığı, besteci ve orkestra şefliği anlamında önemli çalışmalar ortaya koyan Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarında klasik müzik bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Revnak Yengi yapmaktadır.

Kocaeli kültürel ve sanatsal faaliyetlerin daha yoğun olması gereken bir şehir. Büyük bir sanayi şehri. Maddi olanakları yüksek, insan niteliği, tarihsel ve coğrafik konumu itibariyle Türkiye’de stratejik olarak önemli bir noktada. Seksen bin öğrencinin eğitim gördüğü, Türkiye genelinde başarılı çalışmalar yapan bir üniversitesi, tiyatrosu, nitelikli öğrenciler yetiştiren bir devlet konservatuarı, çeşitli aktivitelerin yapıldığı salonları var. Tüm bunlara rağmen bu eşsiz şehrin sanatseverlerinin periyodik olarak dinleyebileceği kurumsallaşmış bir orkestrası yok. Bizler Kocaeli Gençlik Oda Orkestrasını kurarak ilk konserimizi 22 Ocak 2020 çarşamba akşamı saat 20.00 de Süleyman Demirel Kültür merkezinde siz sanatseverlerin  beğenisine sunucağız

Koltuk Planı

ETKİNLİK YERİ

Yer
Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Adres
Yahyakaptan/ İZMİT