Etkinlik sona ermiştir.

Etkinlik Detay

İlk olarak İzmir'den sabah saat 08:00'da hareket ediyoruz, yolda verdiğimiz molanın ardından Selçuk ilçesine varıyoruz. İlk ziyaret noktamız ilçeye 9 km uzaklıkta olan Bülbül dağındaki Meryem Ana Evi oluyor.

Meryem Ana Evi 1891 yılında Lazarist papazlar tarafından keşfedilmiş ve Papa VI. Paulun 1967deki ziyaretinden sonra Hristiyanlar için haç merkezi olarak kabul edilmiştir. Müslümanlar için kutsal sayılan kilisenin Dilek Duvarına adak bırakmak isteyenler adak kâğıtlarını bırakıyorlar ve Kutsal Çeşmeden su içip ardından bir dönemin metropolü sınıfında tamamen mermerden yapılmış Efes Antik Şehri'ne gidiyoruz.

Efeste rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Celsus Kütüphanesi gibi eşsiz antik kalıntıları ve günümüze kadar gelen antik tiyatroyu görüyoruz.

Ardından Öğlen yemeğimizi yemek için Selçukta bulunan restoranımıza geçiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Artemis Tapınağı'nı panoramik olarak görüp Türk mimarlık tarihinin Anadolu Beylikleri dönemine ait en eski ve gösterişli eserlerinden biri olan İsa Bey Camii'yi ziyaret edip 10 Km lik bir kısa bir yolcuğun ardından Şirince'ye ulaşıyoruz. Yunan yazar Dido Sotiriounun "Benden selam söyle Anadoluya" adlı eserinde bahsettiği eski Rum köyü Şirince. Otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında geziyoruz. Şarap evlerinde meyve şaraplarının nasıl yapıldığını dinliyor ve isteyen misafirlerimiz ücretsiz olarak tadına bakabilir ve alışveriş yapabilirler.

!! Şirince gezimizin ardından Efes Şirince Meryem Ana Turu'nu tamamlamış oluyoruz !!

Dahil Olan Hizmetler
1. Ulaşım
2. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Dahil Olmayan Hizmetler
1. Öğlen Yemeği ve Sabah Kahvaltısı
2. Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

2022 Yılı Müze Giriş Ücretleri
Meryem Ana Giriş: 15 TL - Öğrenci 10 TL
Efes Antik Kenti: Müzekartı olan misafirlerimiz ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirler. Olmayan misaflerimiz ise yetişkin 60 TL, Öğrenci 30 TL karşılığında müze kartı edinip 1 yıl boyunca tüm müzelere ücretsiz giriş yapabilirler.

(Öğrenci misafirlerimizin mutlaka öğrenci kimlik kartlarnın yanında olması gerekmektedir.)

Etkinlik Kuralları

Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.

Organizatör, etkinliğe uygun görülmeyen kişileri bilet ücreti iade edilmek şartıyla alana kabul etmeme hakkını saklı tutar.

Organizatör, etkinliğin başlangıcından itibaren katılımcıların huzurunu bozabilecek ve etkinliğe zarar verebilecek davranışta bulunanlara bilet iadesi yapmaksızın etkinlik alanından uzaklaştırma hakkına sahiptir.

Katılımcılar etkinlik alanına girişleriyle, etkinlik boyunca video ve fotoğraflarının çekilmesini; çekilen video ve fotoğrafların organizatör tarafından tüm mecralardan halka açık olarak kullanılabileceğini kabul etmiş sayılır.

Etkinlik alanına yiyecek, içecek, plastik şişe, teneke kutu, yanıcı, patlayıcı ve yasaklı madde, parlayıcı kesici ve/veya delici olarak kullanılabilecek her türlü alet, lazer imleci ve her türlü yasa dışı madde ile girmek yasaktır.

Bilet satın alanlar, güvenlik ekibinin belirleyeceği üst ve çanta araması dahil her türlü güvenlik önlemini kabul etmiş sayılır. Bu önlemlere uymak istemeyen katılımcıların, etkinliğe giriş haklarının iptal edileceği gibi bilet iadeleri de yapılmayacaktır.

Etkinlik Bilgileri

Başlangıç Aralık 11, 2022 09:00
Bitiş Aralık 11, 2022 18:00
Kategori Diğer
EFES ŞİRİNCE MERYEMANA EFES ŞİRİNCE MERYEMANA

Yorumlar