Etkinlik sona ermiştir.

Etkinlik Detay

Night Effect Organization olarak 30/10/2023 tarihinde gerçekleştireceğimiz tüm dünyaca gelenekselleşen ve kutlanan Cadılar Bayramını Kastel'e taşıyoruz!

Demir Çağında yaşayan Keltler için Samhain, aslında bir yeni yıl kutlamasıydı. Hasat ayının sona erişini, soğuk ve karanlık kışın gelişini sembolize ediyor. Bir nevi yeniden doğuş gibi yani. Kötü ruhlar, şeytan, tanrıya yakın olma gibi kavramlar zamanla cadılar ile ilişkilendirilmeye başlandı. Bu sayede cadılar, Halloween dediğimiz bayramın maskotu haline geldiler. Cadıların süpürgeleri ise bambaşka bir mitolojiden geliyor.

Şöyle ki; Evlerinde tıkılı kalmış kadınlar, daha doğurgan olsunlar diye en çok kullandıkları obje olan süpürgeleri bacaklarının arasına koyarak uçarmış gibi zıplarlarmış. Günümüzdeki cadı figürünü düşünün, aynen öyle. Böylece daha doğurgan olacaklardı, ekinleri daha uzun olacaktı. En azından, buna inanılıyordu işte. Çok da sorgulamamak lazım. Geçmişten günümüze nasıl geldiğini, bir Pagan bayramın'dan evrensel olarak sevilen bir kutlamaya nasıl dönüştüğünü görmüş olduk Cadılar Bayramının.

O halde soruyorum, Cadılar Bayramını mı, Samhainı mı kutlamayı tercih ederdiniz?

Doğrusunu söylemek gerekirse ben; o yıllarda yaşayan, hayattaki tüm sorunu bir sonraki hasat dönemi olan, ateş çevresinde sarhoş olup dans eden, süpürgeye binip sağa sola zıplayarak koşan bir Kelt köylüsü olmaya hayır demezdim. Siz?

30 Ekim'de Halloween etkinliği için en korkunç kostümünü hazırla ve güzel müziğe bizimle ortak o l!

-İçeri girişte Bean Boozled şaka şekerinizi almayı unutmayın!

-Etkinliğimiz de en korkunç kostümlü ve makyajlı kişiye bir adet şişe hediye ediyoruz!

- Halloween / Kastel 30/10/2023
- Pazartesi 21.30 - 04.00
- 1. DÖNEM(11-20 Ekim arası geçerlidir) - Bilet: 250
- SON DÖNEM(20-30 Ekim arası geçerlidir)- Bilet: 300

Etkinlik Kuralları

Girişlerde kadın ve erkek oranına dikkat edilecektir.

18 yaşın altındaki katılımcılar etkinliğe alınmayacaktır.

Organizatör, etkinliğin başlangıcından itibaren katılımcıların huzurunu bozabilecek ve etkinliğe zarar verebilecek davranışta bulunanlara bilet iadesi yapmaksızın etkinlik alanından uzaklaştırma hakkına sahiptir.

Etkinlik Bilgileri

Başlangıç Ekim 30, 2023 21:00
Bitiş Ekim 31, 2023 04:00
Kategori Parti
Kastel Hüseyinağa Mahallesi Kamer Hatun Caddesi No: 10 - Beyoğlu / İstanbul
Etkinlik Sayfaları

Yorumlar

person
mail