Etkinlik sona ermiştir.

Etkinlik Detay

2014 yılından beri Kocaeli den Dünyaya sloganıyla tiyatral faaliyetlerini sürdüren, ulusal ve uluslararası festivallerde ilimizi temsil eden Tiyatro Kasabasının yeni oyunu;

Bir sahil kasabasında yaşayan insanların, kurdukları küçük hayalleri ve bu hayallerin sebep olduğu çıkar hesapları ve çıkar hesaplarının, aile ilişkilerini nasıl etkilediğini, değerlerin nasıl altüst olduğunu gösteren kentsel dönüşümün komik ve distopik hikâyesi.
 

Üst kurmaca kullanılarak yönetilen oyunda "son bahçe satıldığında.." fikri ile Kasabanın kentsel dönüşüme gireceği hakkındaki söylentiler ve kasabalılar arasında konuşulmaya başlanan ama imkansızlaşan halleri ile ilgili. Cambaz Rasim, bir sabah vefat eder. Ölmeden önce kasabalılara evlerini, arsalarını kentsel dönüşüm için satmamalarını tembihleyen Cambaz Rasim'in defin işlemleri sürerken kasaba halkı da bir yandan kasabanın geleceği hakkında fikirler yürütmeye başlar Anlatı-hareket tiyatrosu biçiminde ve tek perde komedi olan oyunun oyuncuları Derya Alan, Ömer Ardaman, Merve Çalık, Yaşar Ahmet Enşen, Çiğdem Keşmer, Sibel Tığlı oyunun dramaturgu ve yönetmeni ise Şebnem Telci Dereli.

Etkinlik Bilgileri

Başlangıç Şubat 12, 2024 20:00
Bitiş Şubat 12, 2024 21:15
Organizatör Tiyatro Kasabası
Kategori Sahne
Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezi Yahyakaptan Mahallesi Akasyalar Caddesi - İzmit / Kocaeli
Etkinlik Sayfaları

Yorumlar

person
mail