Etkinlik sona ermiştir.

Etkinlik Detay

İstanbul Martı Dans Tiyatrosu, Özgür martıların uçuşu Genel sanat yönetmeni ve koreograf Doç. Dr. Vicdan Nalbur'un 1994 yılında Marmara Üniversitesi'nde başladığı dans tiyatrosu 2003 yılında asistanı Yavuz Gümüş'le beraber Ada Dans Tiyatrosu adını alarak devam etti.

Daha sonra İstanbul Martı Dans Tiyatrosu'na evrilen oluşum Vicdan Nalbur liderliğinde Pina Bausch ekolünden gelen, dans ve tiyatronun sentezlendiği öncü yapılardan birisidir.

İstanbul Martı Dans Tiyatrosu klasik tiyatronun ya da dansın devamı olmak yerine bu iki sanatın bileşkesi olmayı ve protest bir yapıda konumlanarak özgün eserlere hayat vermeyi amaçlamaktadır.

Estetikten önce duygu ve düşüncenin sözsüz olarak beden hareketleriyle seyirciyle buluşturmaya çalışmaktadır. Bununla birlikte bedenin diliyle anlatımın kendine has estetiğini de oyunlarında kullanmaktadır.

Dans tiyatrosunda her hareketin bir anlamı, her dekorun simgesel göndermeleri olduğu gibi dekorsuzluğun da kendince bir ifade gücü vardır.

Bedenin ritmik devinimleri ya da sıradan hareketleriyle hikayenin özünün ortaya çıkması aynı zamanda seyircinin hayal gücüyle desteklenmekte olup, eserler her seyircide farklı bir tat bırakmaktadır.

Minimalist yaklaşımdaki belli oyunlar kollektif, belli oyunlar da Vicdan Nalbura, aittir.

Etkinlik Kuralları

Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.

biletimGO ve Bilet Satış Noktaları harici mecralardan alınan biletlerin sorumluluğu katılımcıya aittir.

Etkinlik Bilgileri

Başlangıç Haziran 01, 2023 20:30
Bitiş Haziran 01, 2023 22:00
Kategori Topluluklar
Caddebostan Kültür Merkezi Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi Haldun Taner Sokak No: 11 - Kadıköy / İstanbul

Yorumlar

person
mail