Sayın Yargıç
Bilet Fiyatı 200.00 Satın Al

Etkinlik Detay

Bir avukatlık bürosunda çalışmakta olan “kadının” hayatı büroya gelen bir dava ile değişir. İş yerinde “birtakım sıkıntılara maruz kalmış” bir kadının davasıdır bu. Davayı inceledikçe avukatımız bu davanın “birtakım sıkıntılara maruz kalmak” cümlesi kadar basite indirilemeyeceğini görür. Kadın iki yıl önce tecavüze uğramış ve sistematik olarak taciz edilmektedir. Ancak failler oldukça “nüfuslu” kimselerdir. Bu nedenle büronun sahibi olan avukatları tehdit ederek davadan çekilmelerini isterler. Büro davadan çekilince de avukatımız basar istifayı, müvekkile söz verir; kadının davasına o bakacaktır.

…En son ne zaman sustunuz? Ne anlatacağınızı bilemediğinizden, kime anlatacağınızı bilemediğinizden, nasıl anlatacağınızı bilemediğinizden sustunuz? Ya da “Zaten ne anlatırsam anlatayım anlamayacaklar” diyerek? Susuşunuzun karşınızdakini cesaretlendirdiğini, çok bağıranın çok haklı çıktığını, sustukça susuşlarınızın arttığını, koskoca ve haklı bir güruh olarak sustuğunuzdan azıcık ve haksız kaldığınızı bildiğiniz halde en son ne zaman sustunuz? 

Hepimiz bir zaman, bir şekilde sustuk, susuyoruz, susacağız… Belki de tam tersini yapmanın vakti. Yıllardır biriktirdiği susuşlarını haykırmaya karar veren bir avukat kadını izlemeye davetlisiniz. Oyunu kuralına göre oynamaktan vazgeçen ve anlatılamazlığı öldürmeye karar veren avukatımız anlatacak. Sayın Yargıç, yargılamadan sadece dinleyecek… 

50 dakika boyunca özgürce konuşmanın hazzına davetlisiniz.

Etkinlik Kuralları

Girişlerde kadın ve erkek oranına dikkat edilecektir.

18 yaşın altındaki katılımcılar etkinliğe alınmayacaktır.

Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.

Organizatör, programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

biletimGO ve Bilet Satış Noktaları harici mecralardan alınan biletlerin sorumluluğu katılımcıya aittir.

Organizatör, etkinliğe uygun görülmeyen kişileri bilet ücreti iade edilmek şartıyla alana kabul etmeme hakkını saklı tutar.

Organizatör, etkinliğin başlangıcından itibaren katılımcıların huzurunu bozabilecek ve etkinliğe zarar verebilecek davranışta bulunanlara bilet iadesi yapmaksızın etkinlik alanından uzaklaştırma hakkına sahiptir.

Katılımcılar etkinlik alanına girişleriyle, etkinlik boyunca video ve fotoğraflarının çekilmesini; çekilen video ve fotoğrafların organizatör tarafından tüm mecralardan halka açık olarak kullanılabileceğini kabul etmiş sayılır.

Etkinlik alanına yiyecek, içecek, plastik şişe, teneke kutu, yanıcı, patlayıcı ve yasaklı madde, parlayıcı kesici ve/veya delici olarak kullanılabilecek her türlü alet, lazer imleci ve her türlü yasa dışı madde ile girmek yasaktır.

Bilet satın alanlar, güvenlik ekibinin belirleyeceği üst ve çanta araması dahil her türlü güvenlik önlemini kabul etmiş sayılır. Bu önlemlere uymak istemeyen katılımcıların, etkinliğe giriş haklarının iptal edileceği gibi bilet iadeleri de yapılmayacaktır.

Etkinlik Bilgileri

Başlangıç Nisan 26, 2024 20:00
Bitiş Nisan 26, 2024 21:00
Organizatör BediSanat
Kategori Tiyatro
Bedi Sanat Korkut Reis Mahallesi Necatibey Caddesi No: 56/B - Çankaya / Ankara
Etkinlik Sayfaları

Yorumlar

person
mail