Mahşer-i Cümbüş 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Mahşer-i Cümbüş

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

26
Mayıs
Pazar
2019
21:00

Bitiş

26
Mayıs
Pazar
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Mahşer-i Cümbüş Kırşehir etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor.

2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Mahşer-i Cümbüş, aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe’de “Tiyatro Sporu” gösterilerine başladı. 

Mahşer-i Cümbüş 2003 yılının ağustos ayında İstanbul’a taşınarak faaliyetlerini İstanbul’da sürdürdü. Mahşer-i Cümbüş kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergiledi ve festivallere katıldı. Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro'nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Kuruluşunun 5. yılında kendi sahnesi "Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi"ni açtı. Ekip bugüne kadar 2000'ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı. 

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro'nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, bir başka ilke daha imza atarak 2007 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show”u ekranlara taşıdı ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başladı.

ETKİNLİK YERİ

Yer

Neşet Ertaş Kültür Merkezi Kırşehir

Adres

Yenice Mahallesi 40200, MERKEZ / Kırşehir

Yol Tarifi Al

YORUMLAR